15 sierpnia mieszkańcy Korczyny uczcili pamięć poległych w walkach o niepodległość Polski.
O godzinie 11:00 w kościele pw. Najświętszej Marii Panny w Korczynie koncelebrowana została Msza Święta w intencji Ojczyzny. W homilii ks. Łukasz Czaja przypomniał o szczególnych łaskach, jakimi cieszy się naród polski.
Po mszy korczynianie ruszyli w uroczystym pochodzie na cmentarz parafialny. Przy grobach żołnierskich z czasów I i II wojny światowej oraz na grobowcu gen. broni Stanisława Szeptyckiego władze gminy – wójt Jan Zych z zastępcą Katarzyną Urbanek złożyli okolicznościowe biało-czerwone wiązanki i zapalili znicze. Jedna z wiązanek ufundowana została przez ks. Proboszcza Edwarda Sznaja, który poprowadził wspólną modlitwę za dusze poległych.
Wójt Gminy Korczyna Jan Zych podziękował mieszkańcom Korczyny za uczestnictwo we wspólnych obchodach Święta Wojska Polskiego. Przypomniał, ze zostało ono ustanowione przez ostatniego właściciela Korczyny, gen. broni Stanisława Szeptyckiego.
Rozkaz generała (będącego równocześnie ministrem spraw wojskowych) z dnia 4 sierpnia 1923 uzasadniony był następująco: „W dniu tym wojsko i społeczeństwo czci chwałę oręża polskiego, której uosobieniem i wyrazem jest żołnierz. W rocznicę wiekopomnego rozgromienia nawały bolszewickiej pod Warszawą święci się pamięć poległych w walkach z wiekowym wrogiem o całość i niepodległość Polski.”.
Święto nie było obchodzone w okresie PRL. Przywrócone zostało w 1992 r. W tym roku przypadała setna rocznica polskiego zwycięstwa nad bolszewikami.
Uroczystości uświetnił udział pocztu sztandarowego Ochotniczej Straży Pożarnej w Korczynie. Obchody zorganizowane zostały przez Wójta Gminy i Proboszcza Parafii Korczyna.